Co kryje się w głębinach?

Jeśli lubicie gry planszowe i horrory to koniecznie sprawdźcie tę propozycję. "Odmęty grozy" to gwarancja świetnego klimatu, wielu emocji, a także dreszczyku. Miałem już okazję grać i dlatego wiem, że znowu z chęcią wybiorę się parowcem na ocean i to wielokrotnie.

Ta gra przyciąga jak magnes

Komu nie są obce gry, horrory i twórczość H.P. Lovecrafta to "Odmęty grozy" są idealnie stworzone dla takiej osoby. Jeszcze lepiej, jeśli jest ich kilka, ponieważ wymaga tego sama rozgrywka. Także można dobrze spędzić czas w gronie znajomych, podążając statkiem poprzez ocean. A tam, gdzieś w ciemnych głębinach wód, czekają na ujawnienie się przerażające istoty. Wyprawa zaczyna przeradzać się w prawdziwy koszmar. Przyznam, że bardzo spodobała mi się ta gra. Ma klimat, który idealnie oddaje ten, który cechują dzieła Lovecrafta. Angażując się w rozgrywkę, mogłem poczuć ten specyficzny mrok, przytłaczającą atmosferę oraz uczucie izolacji na statku. To ostatnie doznanie spotęgowane zostało dodatkowo przez to, że nie można ufać żadnemu z graczy. To doświadczenie okazało się niczym realne uczestnictwo w wydarzeniach z jakiejś zapomnianej powieści autora literatury grozy. Gra działa na wyobraźnię i pobudza emocje, co czyni ją niezwykle interesującą. Zresztą podczas rozgrywki wszyscy mieli podobne odczucia. Nikt nie pozostał obojętny w trakcie tej przerażającej wyprawy.

Oprócz mrocznego klimatu gra posiada wspaniałą mechanikę

To kolejna zaleta, o której warto wspomnieć. Jeśli ktoś miał okazję grać w "Battlestar Galactica", temu mechanika będzie dobrze znana. A jeśli nie to szybko się ją polubi. Dzięki niej gra się naprawdę wybornie. Z kolei zapowiadane w opisie nowe elementy strategiczne również świetnie się spisały. Wszystkie te elementy czynią wydane przez Rebel "Odmęty grozy" interesującym doświadczeniem i przede wszystkim fantastyczną grą. Zachęcam do przekonania się o tym. Nikt, komu bliska jest twórczość Lovecrafta, nie będzie zawiedziony. Szykujcie się na podróż przez ocean, który kryje w sobie koszmarne zagrożenie. Przygotujcie się na to, żeby uratować siebie i statek przed pójściem na dno. Pamiętajcie też, że wśród was znajdzie się sabotażysta. Zapowiada się wiele emocji i wrażeń.